Következő mérkőzés

FC Bayern München
HOME
Eintracht Frankfurt

Leon Goretzka: Minden győzelem önbizalmat ad, különösen egy ilyen fiatal csapatnak

A Nationalelf legyőzte Észak-Írországot!
6:1-es győzelmet aratott Németország az utolsó EB-selejtező mérkőzésén, ezzel bebiztosította csoportelsőségét Hollandia előtt.

A frankfurti Commerzbank-Arena-ban 42.855 néző gyűlt össze. Joachim Löw szövetségi kapitány a szombati mérkőzéshez képest öt helyen változtatott a kezdő csapatot illetően: Marc-André ter Stegen a kapuban, Emre Can, Jonas Hector és Jonathan Tah a védelemben, Julian Brandt pedig a középpályán kapott lehetőséget.

Az első félidő 7. percében meglepetésre az északírek szereztek vezetést Michael Smith révén.
Ezután a németek felélénkültek, és a 19. percben Gnabry révén ki is tudtak egyenlíteni, a félidő előtt pedig Goretzkának sikerült megszereznie a vezetést.
A második játékrészt a németek ott folytatták, ahol abbamaradt: a 47. percben Gnabry újabb gólt lőtt, majd a 60. percben triplázott.
Ezt követően még Goretzka (73.) és Brandt (90+1.) is betaláltak.

Ezzel a győzelemmel a németek megnyerték a csoportjukat, és a november 30-i sorsolást az első kalapból várhatják.

Németország mindhárom csoportmérkőzését hazai pályán, a müncheni Allianz Arénában játszhatja majd.

Joachim Löw: A mérkőzés nagyon szórakoztató volt számomra, a játékunkat konzekvensen tudtuk a pályára vinni, és 3:1 után is mentünk előre, további gólokat akartunk lőni. Tényleg elégedettek lehetünk. Észak-Írország szerezte meg a vezetést, de nem hagytuk, hogy ez befolyásoljon minket. Természetesen nem volt egyszerű dolgunk, mert az északírek nagyon mélyen álltak fel, sokszor a saját tizenhatosukon belül ragadtak, néha 9 emberrel. Nem volt egyszerű számunkra, ennek ellenére jó útvonalaink voltak, és ezért is tudtunk gólokat lőni. Az utolsó megbeszéléseken azt kértem, hogy örömmel játsszunk, sok lövést kíséreljünk meg, és a szurkolók egy jó mérkőzést láthassanak. Minden klappolt. Azt is meg akartuk mutatni, hogy egy mérkőzésen 90 percen át ki tudunk tartani, nem úgy, mint a második félidőben Hollandia és Argentína ellen. Fehéroroszország ellen, és most is azt akartuk megmutatni, hogy tudjuk tartani a tempót, és további akciókat is megjátszani. Serge Gnabry hihetetlen klasszis, gólveszélyes, megnyitja a tereket, és végig higgadtan játszik. Jonas Hector nagyon jól játszott. Leon Goretzka  egy szintén gólveszélyes középpályás. Mind a négy kalapban erős csapatok vannak, a regnáló Európa-bajnok Portugália például a harmadikban van. Természetesen jó, hogy mindhárom csoportmérkőzést Münchenben játszhatjuk. Meglátjuk, kiket kapunk ellenfélnek. 2012-ben is egy erős csoportunk volt Dániával, Hollandiával és Portugáliával – és ez nem mindig hátrány, mert így a koncentráció már az elejétől fogva magas lesz.

Jonas Hector: Nagyon szerencsés vagyok, sok mindent terveztünk, és még valamit mutatni akartunk. Az elején kaptunk egy hidegzuhanyt, de a második félidő elején már 3:1-re vezettünk. Dolgozunk tovább, felkészülünk az EB-re. Boldog vagyok, hogy így sikerült zárnunk az évet. Reméltem, hogy játékba állhatok, megpróbáltam az edzéseken mindent beleadni, és megkaptam a lehetőséget. Ma mindent megkaptam.

Serge Gnabry: Minden mérkőzésen megpróbálom a legjobbamat nyújtani. Itt elöl játszom, és nagyon jól megy. Idegesítőnek találom még mindig a változásról beszélni. Természetesen fiatal csapatunk van, de nagyon jól megértjük egymást mindannyian. Mindig jól játszunk, nagyon jó futballt mutatunk. Az év közepén nem mindig sikerült a mérkőzéseket kedvezően alakítani, de most már másképp néz ki. Úgy gondolom, önbizalommal telve megyünk majd a tornára.

Leon Goretzka: Úgy hiszem, megpróbáltuk elérni, hogy a szezont megkoronázzuk, tudtuk, hogy ennek márciusig ki kell tartania. Ezért is voltunk nagyon motiváltak, és nagyon elégedettek vagyunk, hogy jól sikerült, és egy szép esténk volt. Minden győzelem önbizalmat ad, különösen egy ilyen fiatal csapatnak. A sikerélmények nagyon fontosak. Az első félidőben türelemre volt szükségünk, úgy álltak fel hátul, mint a kézilabdában. A második félidőben több teret kaptunk, és ki is használtuk. Mindig megpróbálom a legjobbamat adni, hogy a csapatot segíthessem. Mindenki megtalálja majd itt a helyét, és együtt fejlődünk tovább. Most hallottam, hogy mindhárom mérkőzésünket Münchenben játszunk majd. Ez természetesen szuper, a 12. emberrel a hátunk mögött játszani.

Niklas Stark: Nagyon boldog vagyok, ez nagyon érzelmes volt számomra, mert nagyon régóta várnom kellett erre. Ezért is volt ez különösen jobb. Az EB-ig van még idő, addig természetesen teljes gázt adok majd bele, de az utolsó szó a szövetségi kapitányé. A mérkőzés előtt mondta nekem, hogy ma válogatott játékos lesz belőlem. A csapat minden tagja kedves volt hozzám.

Fordította: Tóth Renáta