Real Madrid CF
AWAY
FC Bayern München

Németország - Dánia: 1-1

A német válogatott az Európa-bajnokságot megelőző első tesztmérkőzésén döntetlent (1:1) ért el Dánia ellen.

A németek szerezték meg a vezetést a második félidő 48. percében Florian Neuhaus révén, a dánok pedig Yussuf Poulsen 71. percben lőtt találatával egyenlítettek.

Hiába volt a németeknek több kapura lövése, birtokolták nagyobb arányban a labdát, mutattak jó teljesítményt és ígéretes megközelítéseket, mégsem sikerült győzelmet elérniük.

Joachim Löw: Fény és árnyék volt, sokáig jól védekeztünk, de természetesen megnehezítettük az életünket azzal, hogy nem 2:0-ra állunk. Egyes dolgok nem mennek olyan tökéletesen, ez világos. A holnapi nap a regenerációé, péntektől teljes egészében visszatérünk az edzésekhez, majd több mint egy hét áll még rendelkezésünkre, hogy a csavarokat megfelelően meghúzzuk.

Thomas Müller: Nagyon intenzív volt, és sokat kellett futnom, ezért jelenleg még nem tudok teljes elemzést adni. De sok jót is láttam. Persze idegesítő a kapott gól, másrészt a dánoknak is vannak jó játékosaik, akik büntetni tudnak ilyenekkel.

Fordította: Tóth Renáta

Forrás: dfb.de