A Nationalelf legyőzte Észak-Írországot! 6:1-es győzelmet aratott Németország az utolsó EB-selejtező mérkőzésén, ezzel bebiztosította csoportelsőségét Hollandia előtt. A frankfurti Commerzbank-Arena-ban 42.855 néző gyűlt össze. Joachim Löw szövetségi kapitány a szombati mérkőzéshez képest öt helyen változtatott a kezdő csapatot illetően: Marc-André ter Stegen a kapuban, Emre Can, Jonas Hector és Jonathan Tah a védelemben, Julian Brandt

Tovább

A mönchengladbachi Borussia Parkban 33.164 néző gyűlt össze a Német válogatott utolsó előtti selejtező mérkőzésére. Joachim Löw csapata 4:0-ás győzelmet aratott a duplán hazai pályán játszó Matthias Ginter, valamint Leon Goretzka góljaival, Toni Kroos pedig két találatot is szerzett. A németek 18 ponttal a tabella első helyén állnak, mögöttük pedig Hollandia, 16 ponttal – a

Tovább

Az EB-selejtezők a végéhez közelednek. A Nationalelf a fehérorosz és északír válogatottak elleni esetleges győzelmekkel biztos kijutója lehet a jövő nyári tornának – a kérdés csak az, hogy a csoport első vagy második helyén végezve. A szerdai sajtótájékoztatón Manuel Neuer, Leon Goretzka és Oliver Bierhoff álltak a sajtó rendelkezésére.   Manuel Neuer… … az elkövetkező

Tovább

Szombat este újabb Európa-bajnoki selejtező mérkőzés vár a Nationalelfre: Fehéroroszország válogatottja lesz az ellenfelük. Néhány érdekesség és statisztika a mérkőzéssel kapcsolatban.   A két válogatott eddig mindössze két alkalommal játszott egymással: 2008. május 27-én egy barátságos mérkőzésen, mely 2:2-es döntetlennel ért véget; valamint idén júniusban a selejtező sorozat során, mely a németek 2:0-ás győzelmével zárult.

Tovább

Az Európa-bajnoki selejtező mérkőzés után a szövetségi kapitány Joachim Löw és játékosai értékelték a Tallinban látottakat. Az első félidőben a 14. percben egy rossz szerelési kísérlet miatt emberhátrányba került a Nationalelf: Emre Cant állította ki a játékvezető. A németek közel voltak a gólszerzéshez, de erre a második játékrészig várni kellett. Gündogan az 51., Werner pedig

Tovább

A pénteki sajtótájékoztatón az argentínok elleni mérkőzésen gólt szerző Serge Gnabry és Kai Havertz mellett Marco Reus állt az újságírók rendelkezésére. A vasárnapi tallini EB-selejtező mellett szóba került a csapat egészségügyi állapota is.   Gnabry… …a sikerei kulcsáról: Nagyon jó úton vagyok, de ez sok munkával és alkalmazkodással jár. A jó környezet is segít. Megpróbálom

Tovább

Németország 2:2-es döntetlent játszott Argentína ellen a szerdai felkészülési mérkőzésen. A dfb.de oldal összegyűjtötte az este főszereplőitől az értékeléseket. A fiatal játékosokkal felálló, újonc játékosokat is avató németek az első félidőben remek játékot mutatva, két gólos előnyt szereztek Gnabry és Havertz góljaival. Az argentínoknak gyakorlatilag nem hagytak esélyt a kibontakozásra. A második játékrészben a Nationalelf

Tovább

A hétfő esti belfasti Európa-bajnoki selejtezőn 2:0-ra sikerült Joachim Löw együttesének győzedelmeskedni az északír válogatott ellen, Marcel Halstenberg és Serge Gnabry góljaival. A Nationalelf ezzel a csoportja első helyéről várhatja az októberi folytatást. A dfb.de oldal összegyűjtötte az edző és a játékosok értékelését a mérkőzésről. Joachim Löw: Nyomás alatt voltunk, és le is kellett küzdenünk

Tovább

Hétfőn este Belfastban, Észak-Írország vendégeként lép pályára egy újabb Európa-bajnoki selejtező mérkőzésen a Nationalelf. A cél egyértelmű: győzelem, hiszen ha ez nincs meg, veszélybe kerülhet az egész selejtező is. A dfb.de oldal gyűjtött össze érdekességeket és statisztikát a mérkőzéssel kapcsolatban. Egymás ellen eddig 17 alkalommal játszottak, ebből 11 győzelem, 4 döntetlen és 2 vereség a

Tovább

Az Európa-bajnoki selejtezők 4. játéknapját a német válogatott vereséggel zárta. Ugyan a félidőben még vezettek 1:0-ra, a végén Hollandia szerezte meg a 3 pontot (2:4). Joachim Löw: Csalódott vagyok az eredmény miatt. A 90 perc alatt Hollandia volt a jobb csapat. A vereség megérdemelt. Sajnos ma egyszer sem éreztem úgy, hogy mi irányítjuk a játékot.