A negyeddöntős küldetés befejeződött! Az FC Bayern a DFB-kupa negyeddöntőjébe jutott, miután 4: 3-as (3: 1) hazai győzelmet aratott a TSG 1899 Hoffenheim ellen. Egy erős első félidő és egy 4-1-es vezetés birtokában a meccs utolsó szakaszában a müncheni csapat kissé visszavett a tempóból. “A második félidőben visszavettünk a tempóból” – mondta David Alaba. ”

Tovább

Kezdődnek az angol hetek az FC Bayern München számára. Szerdán a Hoffenheim gárdáját látjuk vendégül a Német Kupában, cél a negyeddöntőbe jutás! Jól kapta el a tavaszi rajtot Flick legénysége, eddigi 3 mérkőzéséből mindhármat megnyerte a Bundesligában. 12 rúgott gólja mellé csupán egyetlen kapott találat társul. Alakul, formálódik tehát a gépezet Münchenben. Kell is a

Tovább

A címvédő FC Bayern 3-1-re győzte le az Energie Cottbus csapatát hétfőn, ezzel kiharcolva a továbbjutást a Német Kupa második fordulójába. „Jól járattuk a labdát, és a megfelelő pillanatokban vettünk vissza a tempóból.” – mondta David Alaba a Freundschaft Stadionban a mérkőzés lefújása után. Az edző, Niko Kovac egyetértett: „A csapatom jó munkát végzett. Mindent

Tovább

Ne szerezzenek programot augusztus 12-én, hétfőn, magyar idő szerint 20:45-től, ugyanis az FC Bayern az Energie Cottbus-szal találkozik a Német Kupa első fordulójában. A pontos időpontokat a Német Labdarúgó Szövetség csütörtökön hozta nyilvánosságra. A Bayern mérkőzését ingyen lehet majd megtekinteni a tv-ben, Németországban. Az fcbayern.com természetesen végig élőben közvetíti a meccset, szövegesen, a honlapon. Ezzel

Tovább

Június 15-én megtartották a Német Kupa első fordulójának sorsolását. A címvédő csapat, az FC Bayern a negyedosztályban játszó Energie Cottbus csapatához látogat majd. A két csapat 12 alkalommal játszott egymás ellen tétmérkőzésen, de még egyszer sem a kupasorozatban. Ebből 10 alkalom a Bayern győzelmével zárult. Az első fordulókat augusztus 9-12 között rendezik majd, 1 héttel

Tovább

“A Bayern biztosan sokat fog ma ünnepelni.” – jelentette ki magabiztosan Niko Kovac szombaton, a kupadöntőt megelőzően. Mint később koderült igaza lett, hiszen csapata 3-0-ra verte a Leipziget, elhódítva ezzel a bajorok 19. DFB-Kupa győzelmét. “Természetes, hogy ilyenkor mindenki boldog, és ünnepelni akar a rokonaival és ismerőseivel.” – mondta Kovac a partyt megelőzően. “Remek hetet

Tovább

A Bayern München szombat este 3-0-ás győzelmet aratott az RB Leipzig csapata felett a Német Kupa döntőjében Berlinben, ezzel megnyerve a második trófeájukat az idei szezonban. „Múlthéten bajnokok, ma kupagyőztesek: nem is alakulhatott volna jobban” – összegezte az eseményeket a Bayern elnöke, Karl-Heinz Rummenigge a mérkőzés után. „Saját magunkat jutalmaztuk meg a befektetett munkáért” –

Tovább

A 2018/19-es DFB Kupa szezonjában a Bayern mind az öt meccsén pontosan egy góllal szerzett többet, mint aktuális ellenfele. Ez eddig kétszer fordult elő, a Schalke csapatával 2010/11-es, míg a Brémával az 1998/99-es szezonban. Azonban mindketten győztesek lettek a végén, pontosan ez a Bayern célja ma. Az fcbayern.com összegyűjtötte a Bajorok és a Lipcseiek útjának

Tovább

Szerdán este a Bréma ellen aratott 3:2-es győzelemmel a Bayern tovább növelte az eddigi rekordját, ugyanis ez volt a harmincadik idengenben elért Kupagyőzelem. „Fantasztikus mérkőzés volt mindkét fél részéről! Sajnos 2:0 után elkövettünk pár hibát amik miatt nem volt olyan sima a mérkőzés, mint amilyen lehetett volna. Miután a Werder kiegyenlített, újból nyomás alá kerültünk.

Tovább

Az FC Bayern 3-2-re legyőzte a Werder Bremen csapatát a szerda esti Német Kupa elődöntő mérkőzésen, így a Bajorok bejutottak a berlini fináléba. „Heves mérkőzés volt, a határainkat feszegettük” – mondta Thomas Müller a mérkőzés végét jelző sípszó után. A Bayern két góllal vezetett, a második félidőben egyenlítettek a házigazdák, végül Robert Lewandowski tizenegyese döntött.