FC Bayern München
HOME
Borussia Dortmund

Löw: Nem éreztem úgy, hogy mi irányítanánk a játékot

Az Európa-bajnoki selejtezők 4. játéknapját a német válogatott vereséggel zárta. Ugyan a félidőben még vezettek 1:0-ra, a végén Hollandia szerezte meg a 3 pontot (2:4).

Joachim Löw: Csalódott vagyok az eredmény miatt. A 90 perc alatt Hollandia volt a jobb csapat. A vereség megérdemelt. Sajnos ma egyszer sem éreztem úgy, hogy mi irányítjuk a játékot. Túl sok labdát veszítettünk el, ráadásul sose kerültünk a veszélyes zónába. A második félidőben a hollandok egyre erősebbek lettek, és nem tudtunk kiszabadulni. Manuel Neuer sok góltól mentett meg minket.

Niklas Süle: Sajnos ez a mai nem egy jó játék volt tőlünk. Noha az első félidőben nem sokat engedtünk, kevés volt a labdabirtoklásunk. Most elemeznünk kell, mit kell jobban csinálnunk majd a jövőben. Szerencsére az EB-selejtező még mindig a saját kezünkben van.

Serge Gnabry: Természetesen ezután a vereség után nagy a csalódottság. Tudtuk, hogy Hollandiának erős csapata van, és sajnos nagyon könnyen kaptuk a gólokat.

Ronald Koeman (Hollandia szövetségi kapitánya): A második félidőben a németek egyszerűen fáradtabbak voltak, nem néztek ki olyan jól, mint az első félidőben. Jó helyzeteik voltak. A különbség az volt, hogy mi többet tettünk meg a győzelemért.

A német válogatott következő selejtező mérkőzését hétfőn játssza Belfastban, Észak-Írország ellen lép majd pályára.

Fordította: Tóth Renáta