Következő mérkőzés

FC Bayern München
HOME
Eintracht Frankfurt

Thomas Müller: Azt akarjuk, hogy a bajnoki cím oda kerüljön ahová való, azaz Münchenbe

Micsoda egy mérkőzés volt. Szombat este a Bayern München csapata is lejátszotta első hazai zárt kapus találkozóját, ami több szempontból is igen emlékezetesre sikerült. A végére egy igazi gólparádé lett, a Bajor együttes 5-2 arányban múlta felül az Eintracht Frankfurt csapatát. Tehát sikerült visszavágni az ősszel elszenvedett 5-1-es vereségért, ami akkor Niko Kovac állásába került. Nézzük meg, hogy élték meg ezt az őrült találkozót maguk a főszereplők.

Hansi Flick: Az első félidővel nagyon elégedett vagyok. Domináltunk szinte végig. Az, ahogy David Alaba középhátvédként irányította az együttest és igyekezett mindenkit összefogni valami egészen elképesztő volt. Mindenképpen ki kell emelni még a mai napon Thomas Müllert, aki szenzációsan használta ki az üres területeket és több gólban is fontos szerepet játszott. Az első játékrészben minden úgy alakult, ahogyan azt elterveztük. A fordulást követően azonnal növelni tudtuk az előnyünket és már 3:0 volt az állás. Ezt követően talán kicsit visszább vettek a játékosaim és a koncentráció is alábbhagyott. Akkor nem igazán éreztük a labdát. A Frankfurt nagyon jól tartotta magát. Azt tudtuk mindnyájan, hogy amit most látunk az nagyon nem jó. Most már azonban csak magunkkal kell foglalkoznunk és mindenképpen tanulni kell az elkövetett hibákból. Reméljük kedden egy szép meccset fogunk játszani. Azonban annak a meccsnek az eredménye még nem dönt semmiről. A liga nagyon izgalmasan alakul és úgy gondolom, attraktív futballt láthatnak a nézők.

Thomas Müller: Ez egy nagyon fontos találkozó volt számunkra. Miután a Dortmund hozta a kötelezőt, szerettük volna követni a példájukat. Gratulálok a csapatnak, de azért egy kis bosszúságra lehet okunk. Picit fel kellett ébreszteni magunkat, de aztán sikerült elérnünk a kitűzött célunkat. Két kapott gól nem igazán szép. De az erre adott válasz igencsak jól mutat. A Dortmund ellen bebizonyítjuk mindenki számára, hogy nézők nélkül is tudunk igazán szenvedélyes meccset játszani. Ez egy nagyon fontos hét lesz a számunkra. Azt tervezzük, hogy a maival együtt 3 győzelmet sikerül szereznünk. Mi is szépen menetelünk, a Dortmund is, nagyon várjuk már a keddi találkozót. Azt akarjuk, hogy a bajnoki cím oda kerüljön ahová való, azaz Münchenbe.

Leon Goretzka: Előszőr is, nagyon boldog vagyok, hogy játszani tudunk, még ha szigorú feltételek mellett is. A Frankfurt egy olyan ellenfél, ahol fizikálisan nagyon jó állapotban vannak a játékosok, teljes gőzzel végezték a dolgukat. Ez szintén segített nekünk abban, hogy ilyen meccset tudjunk játszani. A nézők számára is egy rendkívül élvezetes találkozó lehetett. A gólommal kapcsolatban mindenképpen fontos megemlítenem Thomas szerepét, akitől egy szenzációs beadást kaptam. Ez követően pedig egyből kapásból ellőttem a labdát. Természetesen megpróbálok a középpályáról is gólveszélyesen játszani. A bekapott gólokról mindenképpen beszélnünk kell majd. 3:2-nél Manu egy szenzációs bravúrt mutatott be. A Dortmund ellen 100%-ot kell nyújtanunk. Már mindannyian kíváncsian várjuk a találkozót.

Hogyan látta az ellenfél a meccset?

Adi Hütter: Teljesen megérdemelten aratott ma győzelmet a Bayern. De mindenképpen szeretnék gratulálni a csapatomnak, azért ahogy igyekeztek a Gladbach elleni találkozót kijavítani. Nagyon szervezetten játszottunk, és 3:2 után az volt az érzésem, hogy talán vissza tudunk jönni. Természetesen tudtuk azt is, hogy a Bayern bármikor szintet válthat, ami be is következett. A negyedik gól rendkívül bosszantó volt, több egyéni hibát is vétettünk. Több ajándékot is adtunk az ellenfélnek. A kulcs momentum azt hiszem az volt, hogy a második félidő elején nagyon korán újabb gólt kaptunk. De összességében jól kezeltük ezt a helyzetet, hiszen sikerült rövid időn belül két gólt is szereznünk. Valamint ezt követően is voltak lehetőségeink, gondolok itt Kostic lövésére. A Bayern győzelme teljesen rendben van, öt gólt kaptunk. Mégis úgy hiszem, erre a teljesítményre alapozhatunk a jövőt illetően.

Martin Hinteregger: Már az első félidőben is néhány dolgot jól csináltunk. A szünet után nemsokkal azonban, újra gólt kaptunk így már 3:0 volt az állás. A szépítő góljaink új életet adtak a csapatnak. Most láthattuk azt mitől is olyan klasszis csapat a Bayern. Ők egy magasabb szintet képviselnek. A negyedik majd az ötödik gólnál is súlyos egyéni hibákat vétettünk. Mindezek ellenére szervezetten játszottunk, különösen a második félidőben.

Fordította: Burai Patrik