FC Bayern München
HOME
Eintracht Frankfurt

Joshua Kimmich: Ez a mai meccs brutálisan fontos volt

Kedd este a Bayern München csapata a Borussia Dortmund otthonába látogatott. A várakozásoknak megfelelően a két csapat játéka igazi rangadót hozott. Végül a Bayern Kimmich góljával 0:1 arányban múlta felül a riválisát, ezzel csapatunk óriási lépést tett sorozatban a 8. bajnoki címe felé. Nézzük, hogyan vélekednek a meccsről a legfontosabb szereplők.

Hansi Flick: A mai nap folyamán győzni akartunk, valamint még nagyobb előnyt szerettünk volna kiharcolni. Ez sikerült is. Nagyon elégedett vagyok a csapatom teljesítményével. A mai nap folyamán nagyon koncentráltak voltunk, határozottak, valamint a kellő bátorság is megvolt bennünk. Nekem nagyon fontos, hogy az edzéseken és a meccseken is egyaránt kimagasló teljesítményeket lássak.

Manuel Neuer: Nagyon boldog vagyok, hogy újabb idegenbeli meccset tudtunk megnyerni. Ez egy nagyon fontos mérkőzés volt számunkra. Ha az ember a Dortmund ellen játszik ráadásul idegenben, az mindig plusz motivációt jelent. Ezt mi is éreztük. 1:0 után sem voltunk kényelmesek. A második félidőben a Dortmund néhányszor eljutott a veszélyzónába. Természetesen nekünk is voltak lehetőségeink. Most már minden csak rajtunk múlik. Ez egy nagyon fontos győzelem volt.

Joshua Kimmich: Most van egy kényelmes előnyünk a Dortmunddal szemben. Ez a mai meccs brutálisan fontos volt. Mentálisan nehéz a Dortmund ellen készülni, de mi nyugodtak maradtunk. Már a következő meccsre készülünk. Ha ez ember visszatekint a találkozóra, láthatja, hogy ez egy nagyon intenzív mérkőzés volt, megdolgoztunk a 3 pontért. Az első félidőben vétettünk egy pár egyéni hibát. A Dortmund akkor nagyon bátran játszott.

Dortmundi részről

Lucien Favre: Nagyon jó meccset játszottunk. Az első 30 percünk szenzációs volt, utána egy kicsit visszább vettünk. A második félidő is jól alakult. Voltak lehetőségeink, de az utolsó előtti, vagy az utolsó passzok nem sikerültek. Akár meg is nyerhettük volna a találkozót, de egy döntetlent mindenképpen megérdemeltünk volna. Nagyon nehéz helyzetbe kerültünk a bajnoki versenyfutást illetően. 6 meccsel a vége előtt 7 pont a hátrányunk, ez elképesztően nehéz helyzet.

Mats Hummels: Szervezetten játszottunk, ennek ellenére több hibát is elkövettünk. Megvoltak a lehetőségeink, azonban ezek nem igazán voltak nagy helyzetek. Ez elég nagy probléma volt. Egy zseniális játékos elképesztő megmozdulása eldöntötte a meccset. Nem is kell mondanom, hogy itt Joshua Kimmichre gondolok. Ezek után már minden a Bayern kezében van. 7 pont a hátrányunk, csak egy dolgot tudunk csinálni, meg kell nyernünk a hátralevő mérkőzéseinket. Valamint reménykedünk abban, hogy a hátralevő 6 meccsen 3 alkalommal botlik a Bayern.

Fordította: Burai Patrik